A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? W ostatnim czasie to słynne pytanie pojawiało się nam gdzieś z tyłu głowy coraz częściej i z dnia na dzień kusiło coraz bardziej ;) Jeżeli i Wam kiedyś przeszło to przez myśl i planujecie spędzić weekend w górach, to mam dla Was listę kilku fajnych miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Bieszczadach.

Zagroda Pokazowa Żubrów

Jeżeli chcecie zobaczyć żubry z bliska, ale wciąż w ich naturalnym środowisku to w Bieszczadach macie do tego świetną okazję. Zagroda znajduje się w Mucznem, a o tym, że zbliżamy się do miejsca przeznaczenia informuje nas przydrożna tabliczka z napisem „Uwaga! Żubry, zwolnij” :) Żubry można obserwować z tarasów widokowych codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00. My musieliśmy chwilkę poczekać aż się pokażą, ale jak już się pojawiły to ciężko było od nich odejść :)

Skansen w Sanoku

Malownicze budynki z przełomu XIX i XX wieku oraz rekonstrukcja galicyjskiego rynku robią wrażenie. Jeżeli jednak zdecydujecie się na odwiedzenie Muzeum Budownictwa Ludowego to uprzedzam, że trzeba przeznaczyć na to dobre kilka godzin, ponieważ skansen w Sanoku jest największy w Polsce. Rynek to dopiero początek ;) Wstęp do muzeum jest płatny (cena biletu normalnego to 12 zł), możliwe jest też zwiedzanie z przewodnikiem, który otwiera drzwi domków i pozwala zajrzeć do środka. Nam udało się wejść do kilku z nich, ale więcej pokażę Wam w osobnym wpisie na temat skansenu :)

Obiad w karczmie w Młynie

Nie spodziewaliśmy się, że początek grudnia to w Bieszczadach okres… poza sezonem. W mniejszych miejscowościach wszystkie karczmy były pozamykane, więc całe szczęście, że nocleg mieliśmy w Ustrzykach. Trafiliśmy tam na przytulną karczmę z pięknym, świątecznym wystrojem i co najważniejsze – bardzo dobrym jedzeniem :)

Jeżeli chodzi o nocleg to celowo wybraliśmy gościniec w mieście, ponieważ woleliśmy mieć bazę wypadową w miejscu, gdzie najbliższy sklep znajduje się bliżej niż w promieniu 5 km ;) Jeżeli jednak chcecie spędzić weekend w „prawdziwych” Bieszczadach to polecam Wam „Dolistowie” w Dwerniku – przytulne drewniane domki, piękna okolica i mili gospodarze. Na pewno jeszcze tam wrócimy :)

Muzeum Młynarstwa i Wsi

Po obiedzie w karczmie możecie poznać historię ustrzyckiego młyna, ponieważ w tym samym budynku mieści się również Muzeum Młynarstwa i Wsi. Jeżeli jesteście ciekawi, jak dawniej powstawała mąka i jakie maszyny były do tego wykorzystywane to bilet możecie kupić w karczmie (cena biletu normalnego – 9,80 zł; ulgowego – 7,50 zł).

Galeria Beksińskiego

A na koniec warto wybrać się do muzeum w Sanoku, gdzie możecie obejrzeć olbrzymi zbiór niesamowitych dzieł Zdzisława Beksińskiego. Beksiński kilka lat przed śmiercią zapisał w testamencie cały swój dorobek artystyczny właśnie Muzeum Historycznemu w Sanoku (jest to miasto z którego pochodził), więc aktualnie można tam zobaczyć nie tylko obrazy, lecz także fotografie, rzeźby, grafiki czy rekonstrukcję jego warszawskiej pracowni.

Kamila Bondos

Miłośniczka projektów DIY, uzależniona od Pinteresta i kawy. W domu stale coś zmienia i przestawia, a najchętniej robi to zerkając na lecące w tle odcinki „Przyjaciół”. Uwielbia kreatywne wyzwania, nowe pomysły i wino. Zakochana w fotografii, która szybko sprawiła, że na co dzień prawie nie rozstaje się z aparatem.

Powiązane wpisy

2 Discussion to this post

  1. Trzeba przyznać, że zachęcasz do takiego wyjazdu. Najbardziej jestem ciekawa tego skansenu, bo wygląda na dopracowany i zadbany ;) Ale żubry tez kuszą. Zdjęcia piękne i nie dziwię się, że tyle czasu musisz poświęcać na ich dobranie

    • Kamila Bondos pisze:

      Do skansenu naprawdę warto się wybrać, my na pewno wrócimy tam w sezonie letnim i wtedy już przeznaczymy na zwiedzanie więcej czasu. A oglądanie żubrów w ich naturalnym środowisku to też super sprawa :) Dziękuję Ci kochana pięknie za miłe słowa, bardzo się cieszę, że zdjęcia się podobają :)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *