Projekt: #interior – metamorfoza łazienki. Zdjęcia przed i po.

Otwieram drugie drzwi w wyremontowanym mieszkaniu i zapraszam Was do kolejnego pomieszczenia, które przeszło przez kilka miesięcy prawdziwą rewolucję. Czas na metamorfozę łazienki!

Psst! Jeżeli nie wiecie o co chodzi z hasłem „projekt: #interior”, a chcecie dowiedzieć się więcej, to na samym końcu tego wpisu znajdziecie linki do innych tekstów, które mogą Was zainteresować.

Metamorfoza łazienki

Chcieliśmy, żeby łazienka wpasowała się w klimat całego mieszkania, dlatego zależało nam, by ten industrialny charakter dominujący w pozostałych pomieszczeniach, był wyczuwalny również tutaj. Z tych większych prac remontowych, które mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka, było zamurowanie drzwi do łazienki i przeniesienie ich na ścianę obok. Dokładnie w tym miejscu, w którym obecnie znajduje się wysoka szafka, lustro i umywalka, wcześniej były drzwi wejściowe do łazienki. Poza tym zrobiony został właściwie całkowity remont wraz z hydrauliką. Po skuciu płytek i zdjęciu wszystkich sanitariatów nie było tu niczego poza toną gruzu. Okienko pomiędzy łazienką a kuchnią zostało zamurowane. Wanna została zastąpiona kabiną prysznicową walk in. Namiary na wszystkie produkty znajdują się poniżej.

EFEKTY METAMORFOZY ŁAZIENKI: PRZED I PO

Płytki gresowe

Ściany i podłoga wyłożone są płytkami gresowymi SANTANDER ARTENS (do kupienia tutaj). Bardzo długo szukaliśmy ładnej szafki pod umywalkę, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na półkę z tych samych płytek gresowych, które znajdują się na ścianach łazienki. Inspirację na tę nietypową konstrukcję znalazłam na Pintereście – wyszła naprawdę piękna i przede wszystkim solidna półka. Zależało mi żeby była pojemna, ale jednocześnie żeby nie wyglądała na masywną – szczególnie, że miejsca w łazience jest bardzo niewiele. Miedziane płytki gresowe ETNA LAVA EGEN dostępne są tutaj, a mozaika tutaj.

Styl industrialny to dla mnie przede wszystkim miedź, dlatego od początku wiedzieliśmy, że miedzianych elementów i odcieni brązu na pewno tutaj nie zabraknie. Z metaliczną szarością współgra przepięknie, a mocniejszy akcent w postaci loftowej kabiny prysznicowej i wiszącej dekoracyjnej żarówki dodaje całej łazience charakteru.

Pozostałe produkty ze zdjęć:

Jak zawsze, jeżeli macie jakieś pytania to śmiało :) Tematem następnej metamorfozy będzie pokój dzienny, a tam też będzie się działo, stay tuned!


Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Nowy projekt wnętrzarski + planer remontowy do pobrania

Loft moodborad: projekt #interior

Dziennik remontowy #1. Planowanie i demolka.

Wszystko o projekt: #interior i odpowiedzi na Wasze pytania

Dziennik remontowy #2. Prace remontowe, nasze błędy + wskazówki!

Projekt: #interior – metamorfoza kuchni. Zdjęcia przed i po.

Kamila Bondos

Miłośniczka projektów DIY, uzależniona od Pinteresta i kawy. W domu stale coś zmienia i przestawia, a najchętniej robi to zerkając na lecące w tle odcinki „Przyjaciół”. Uwielbia kreatywne wyzwania, nowe pomysły i wino. Zakochana w fotografii, która szybko sprawiła, że na co dzień prawie nie rozstaje się z aparatem.

Powiązane wpisy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *