Nowy projekt wnętrzarski + planer remontowy do pobrania

Wielkimi krokami zbliża się nasz kolejny projekt (i kolejna metamorfoza wnętrza!), a co za tym idzie – dużo planowania, projektowania i generalnie ogarniania wszystkiego, co z tym projektem związane. Ten, kto obserwuje mój profil na Instagramie, na pewno kojarzy, że w okresie kwiecień-lipiec 2018 roku robiliśmy renowację domku letniskowego nad jeziorem. Kilka dni temu opublikowałam wreszcie metamorfozę naszego domu, a jakiś czas temu mogliście też zobaczyć relację z home stagingu mieszkania na sprzedaż. Można więc powiedzieć, że z remontami jesteśmy oswojeni i nawet się lubimy :) Doszło już do tego, że aż przebieram nogami na kolejne ciekawe projekty, które mamy w planach na ten rok! A jeżeli przeoczyliście naszą przygodę z odnawianiem starego drewnianego domku, to wciąż możecie obejrzeć całą relację w wyróżnionych Stories na moim profilu na Instagramie.

Nowy projekt #interior

Jak się zapewne już domyślacie po tym wstępie – ruszamy z kolejnym remontem! Tym razem będzie to renowacja mieszkania położonego w centrum naszego ukochanego Lublina. I nie jest to rzecz bez znaczenia, ale o tym więcej wkrótce :) Uwielbiany przez nas industrial będzie dominującym stylem we wnętrzu, ale też na pewno nie jedynym. Wciąż jesteśmy na etapie szukania inspiracji, pomysłów i ciekawych rozwiązań. Wiele z nich regularnie zapisuję na swoim profilu na Pintereście. Znajdziecie tam tablice z podziałem na konkretne pomieszczenia we wnętrzach. Cały przebieg tego projektu będę relacjonować na Instagramie i na pewno nieco szerzej na blogu. A przynajmniej taki jest plan :)

A skoro o planach mowa to mam dzisiaj coś fajnego dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują remont, budowę, przeprowadzkę lub po prostu jakiś projekt :)

Należę do tych osób, które nie wyobrażają sobie życia bez papierowego kalendarza lub planera, dlatego na co dzień korzystam z obydwu. Do bieżących spraw świetne są też pojedyncze listy „to-do”, jednak kiedy szykuje się jakiś większy projekt, który potrzebuje zdecydowanie więcej miejsca to często korzystam z dodatkowego notatnika. Ale w tamtym roku zaczęłam szukać czegoś, co bardziej zorganizowałoby moją pracę i ułatwiłoby zapisywanie wielu ważnych remontowych rzeczy, czy inspiracji i pomysłów. Nie chciałam mieć w swoim codziennym planerze miszmaszu, gdzie codzienne sprawy mieszają się z tymi związanymi z remontem.

Niestety nic nie znalazłam, a jak to mówią „potrzeba jest matką wynalazków”. Chciałam nieco ułatwić sobie życie przy kolejnym projekcie i od samego początku prowadzić taki planer remontowy. Pomyślałam, że może przyda się też Wam – jeżeli nie teraz to kiedyś, szczególnie że świetnie sprawdzi się nie tylko podczas remontu :)

PLANER REMONTOWY – SZKICOWNIK

Ponieważ, tak jak już wspomniałam, jesteśmy jeszcze przez chwilę na etapie projektowania i zbierania inspiracji to do zapisywania wszystkich planów i pomysłów stworzyłam coś w rodzaju szkicownika. To pierwsza z kilku części planera remontowego, które pojawią się na blogu w najbliższym czasie. Planer możecie za darmo pobrać na dysk i korzystać z niego w taki sposób w jaki chcecie ;)

↠ PLANER REMONTOWY DO POBRANIA

Nazwa i data projektu. Na samej górze znajduje się miejsce na nazwę projektu oraz planowaną datę jego rozpoczęcia i zakończenia.

Inspiracje i pomysły. Gwiazdki, które widzicie przy kategorii z pomysłami są po to, by można było na nich zaznaczyć poziom trudności. Dzięki temu, wiemy czym powinniśmy się zająć w pierwszej kolejności. Można stworzyć tu listę luźnych, wstępnych koncepcji i jednocześnie zaznaczyć na nich priorytety, które wymagają wcześniejszego sprawdzenia, czy nasz pomysł jest w ogóle możliwy do zrealizowania. Liczbę gwiazdek można więc zakreślać w zależności od tego, jak bardzo szalone są nasze pomysły :)

Do zrealizowania. To, czego jesteśmy pewni na 100% możemy od razu zapisać w tabelce „TO ZREALIZUJĘ NA PEWNO”.

Notatnik i szkicownik. Pole w kratkę przeznaczone jest na notatki, a na samym dole znajduje się szkicownik, w którym możecie narysować np. rzut mieszkania, które remontujecie, ale też wszystko co będzie dla Was pomocne na etapie projektowania.

Kiedy może przydać się planer remontowy?

  • podczas remontu domu/mieszkania/biura
  • podczas przeprowadzki i urządzania wnętrza
  • przy tworzeniu kreatywnych projektów np. DIY
  • podczas „remontu” strony internetowej/bloga/sklepu

POBIERAM

Po kliknięciu przycisku „Pobieram” plik powinien automatycznie pobrać się na Wasz dysk. Jeżeli macie jakiekolwiek problemy z pobraniem planera – dajcie znać w komentarzach lub napiszcie na adres mailowy.

Spójrzcie jeszcze, jak ja wypełniłam swój planer i jakie są nasze wstępne pomysły co do mieszkania :)

W przyszłym tygodniu wrzucę na bloga kolejne części planera i może akurat komuś z Was również się przydadzą :) Jeżeli pobierzecie planer to będzie mi bardzo miło, gdy mnie o tym poinformujecie lub swoje zdjęcia z wypełnionymi planerami oznaczycie na Instagramie lub Instagram Stories hasztagiem #planerremontowy :) Miłego planowania!

Kamila Bondos

Miłośniczka projektów DIY, uzależniona od Pinteresta i kawy. W domu stale coś zmienia i przestawia, a najchętniej robi to zerkając na lecące w tle odcinki „Przyjaciół”. Uwielbia kreatywne wyzwania, nowe pomysły i wino. Zakochana w fotografii, która szybko sprawiła, że na co dzień prawie nie rozstaje się z aparatem.

Powiązane wpisy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *