Planery remontowe do pobrania: lista zadań i lista zakupów

Kolejne planery remontowe do pobrania już są! :) Niedawno podzieliłam się z Wami pierwszą częścią planera, który stworzyłam na potrzeby dziejącego się właśnie remontu, a dziś przychodzę z kolejnymi.

Krótko przypomnę o co chodzi, jeżeli nie mieliście okazji zajrzeć do poprzedniego wpisu:

Wspominałam, że należę do tych osób, które nie wyobrażają sobie życia bez papierowego kalendarza lub planera, dlatego na co dzień korzystam z obydwu. Do bieżących spraw świetne są też pojedyncze listy „to-do”, jednak kiedy szykuje się jakiś większy projekt (na przykład remont), który potrzebuje zdecydowanie więcej miejsca do zapisków, to często korzystam z dodatkowego notatnika. Ale w tamtym roku zaczęłam szukać planera przeznaczonego do ogólnie mówiąc: projektów – tak aby te codzienne obowiązki nie mieszały się z większymi, długoterminowymi zadaniami.

Potrzebowałam planera, który uwzględni nie tylko listę zadań i miejsce na notatki, ale także: miejsce do zapisywania pomysłów, inspiracji, szkicowania rysunków, listy zakupów, zapis wydatków, kontaktów… i wielu innych.

Niestety nic takiego nie znalazłam, a jak to mówią „potrzeba jest matką wynalazków”.

Zaprojektowałam i stworzyłam więc planer, który sprosta typowo projektowym zadaniom. Jest całkiem uniwersalny, więc sprawdzi się nie tylko podczas remontów. Pomyślałam, że udostępnię go również Wam, bo być może komuś się przyda – jeżeli nie teraz to kiedyś :)

PLANER REMONTOWY – LISTA ZAKUPÓW

Mieliście już okazję pobrać planer remontowy przeznaczony do zapisywania inspiracji i pomysłów, natomiast dzisiaj udostępniam kolejne dwie części: listę zadań i listę zakupów. O liście zadań opowiem na końcu, ponieważ nie różni się ona znacząco od innych list „to-do”, które możecie znaleźć w swoich kalendarzach i planerach.

Lista zakupów natomiast to jest odpowiedź na to, czego brakowało mi przy sporządzaniu list zakupowych związanych z jakimkolwiek projektem – od prostego DIY do domu po remont mieszkania. Kiedy mamy do obskoczenia więcej sklepów, a w każdym jest sporo do załatwienia. Podzieliłam listę zakupów na sklepy i kategorie, tak aby po jednym zerknięciu na kartkę można było od razu skojarzyć, gdzie trzeba jechać i jakie zakupy zrobić.

Zazwyczaj moje listy zakupowe wyglądały mniej więcej tak: nagłówek Leroy Merlin, a pod spodem niekończąca się lista rzeczy z różnych działów, zaczynając od metalowych rurek i trójdzielników a na osłonkach do doniczek kończąc. Oczywiście starałam się zawsze zapisywać potrzebne rzeczy dzieląc je na działy, jednak zawsze kończyło się na bieganiu w to i z powrotem po całym sklepie lub przeoczeniu czegoś z listy. Poza tym często w ciągu dnia przypomina się nagle coś, co trzeba jeszcze dopisać do listy i wtedy zwykle ląduje to na samym końcu. Dlatego taki podział na nazwę sklepu i kategorie zawsze chociaż odrobinę ułatwi i zorganizuje to zakupowo-remontowe szaleństwo.

PLANER REMONTOWY – LISTA ZADAŃ

Lista zadań, tak jak już wspomniałam nie różni się znacząco od innych tego typu planerów. Jets to lista tygodniowa. Nie rozpisuję więc każdego dnia na oddzielnej kartce, tylko od razu widzę rzut na cały tydzień i listę rzeczy, które mam w poszczególne dni do zrobienia. Wystarczy, że zapisując zadanie zakreślę kółko pod właściwą literą oznaczającą konkretny dzień tygodnia.

Rubryka „cel” przyda się przy dłuższych projektach, które trwają znacznie dłużej niż tydzień i kiedy takich tygodniowych list zadań będzie dużo więcej. Można wtedy pod ogólną nazwą projektu, określać sobie różne cele w zależności od tego, czego dotyczą zadania na ten tydzień. Remonty zazwyczaj idą etapami, dlatego jednego tygodnia można skupić się na jednym pomieszczeniu (np. kuchni), a drugiego na innym (np. łazienki). U nas zaczęło się od demolki, a w związku z tym mogliśmy wziąć wszystkie potrzebne wymiary i zająć się dokładnymi projektami. Mam nadzieję, że jest to mniej więcej zrozumiałe, chociaż możecie przecież korzystać z planerów według własnego upodobania :) 

Poniżej możecie pobrać za darmo wszystkie trzy planery :)

↠ PLANERY REMONTOWE DO POBRANIA

POBIERAM PLANER – LISTA ZAKUPÓW
POBIERAM PLANER – TYGODNIOWA LISTA ZADAŃ
POBIERAM PLANER – SZKICOWNIK

Stworzyłam te planery pod siebie, patrząc na to, czego ja potrzebuję i co pomogłoby mi najbardziej. Udostępniam to jednak też dla Was, licząc na to, że być może przyda się komuś jeszcze. Jeżeli jednak macie jakieś sugestie i chcielibyście w planerach coś zmienić, to dajcie proszę znać :) Wasze wskazówki są dla mnie zawsze niezwykle ważne :)

Kamila Bondos

Miłośniczka projektów DIY, uzależniona od Pinteresta i kawy. W domu stale coś zmienia i przestawia, a najchętniej robi to zerkając na lecące w tle odcinki „Przyjaciół”. Uwielbia kreatywne wyzwania, nowe pomysły i wino. Zakochana w fotografii, która szybko sprawiła, że na co dzień prawie nie rozstaje się z aparatem.

Powiązane wpisy

Discussion about this post

  1. Gosiek pisze:

    Hej
    mam pytanie jak stworzyć sobie taką kartę planeta. w jakimś programie. Jeśli nie jest to dla Ciebie problem byłabym wdzięczna gdybyś się podzieliła ta informacją :)
    chcę stworzyć sobie planer tygodniowy na jednej strony ale tez z miejscem na odhaczanie nawyków i listą zadań. zrobiłąm sobie coś takeigo w wordzie ale nie wygląda to tak profesjonalnie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *