Urokliwe wioski w centrum miasta. Skansen w Sanoku.

Malownicze, drewniane budynki z przełomu XIX i XX wieku, galicyjski rynek i urokliwe wioski. Wchodząc do skansenu w Sanoku można odnieść wrażenie, że właśnie przenieśliśmy się do innych czasów. A rynek to dopiero początek! Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku to największy skansen w Polsce, a także jeden z największych w Europie. Z tego powodu na jego zwiedzanie należy przeznaczyć przynajmniej kilka godzin, szczególnie jeżeli chcecie przyjrzeć się chatkom także od wewnątrz – a na pewno chcecie ;) Ich wystrój naprawdę robi wrażenie, a zadbano tam o każdy najdrobniejszy szczegół. Nam, z powodu mocno ograniczonego czasu i wyjątkowo mroźnej pogody, udało się zobaczyć jedynie około 1/3 całego muzeum, ale przynajmniej udało nam się zajrzeć do wnętrza kilku domków. 

Informacje praktyczne:

Wstęp do muzeum jest płatny. Cena biletu normalnego to 12 zł, ulgowego – 8 zł. Skansen jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok, jednak w zależności od sezonu, godziny otwarcia ulegają zmianie. Aby zajrzeć do środka budynków konieczne jest zwiedzanie z przewodnikiem, który za pomocą kluczy otwiera drzwi domków, dzieląc się przy tym ciekawymi historiami o ich dawnych mieszkańcach.

A kiedy najlepiej jest jechać? Podejrzewam, że w sezonie letnim mogą być tutaj tłumy turystów, więc jeżeli chcecie na spokojnie pospacerować po skansenie i poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca, polecam wybrać się po sezonie – na przykład jesienią. Podczas dwugodzinnego pobytu minęliśmy się z 10 osobami :)

Adres: Aleksandra Rybickiego 3, 38-500 Sanok


Kamila Bondos

Miłośniczka projektów DIY, uzależniona od Pinteresta i kawy. W domu stale coś zmienia i przestawia, a najchętniej robi to zerkając na lecące w tle odcinki „Przyjaciół”. Uwielbia kreatywne wyzwania, nowe pomysły i wino. Zakochana w fotografii, która szybko sprawiła, że na co dzień prawie nie rozstaje się z aparatem.

Powiązane wpisy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *